Натхненні результати відкритого простору "Знай свої права - змінюй життя"

27 лютого 2015 року за сприяння Міжнародної благодійної організації «Партнерство «Кожній дитині» та за фінансової підтримки Посольства Фінляндії в Україні у рамках проекту «Молодь для молоді» відбувся відкритий простір «Знай свої права – змінюй життя». 

02 березеня 2015

Обраний формат відкритого простору дозволив зробити захід максимально інтерактивним та цікавим для учасників – випускників інтернатних закладів, котрі самі обирали теми для обговорення і виступали з актуальними для них питаннями. Крім того, в обговоренні взяли участь тренери та учасники молодіжних клубів, створених у рамках проекту «Молодь для молоді», експерти та представники молодіжних громадських організацій, відомств, дотичних до підтримки вразливої молоді, міжнародних організацій, які підтримують молодіжні ініціативи в Україні.

Після визначення тем для обговорення, учасники конференції розділилися на дванадцять груп, в рамках яких обговорювали найактуальніші для себе проблеми та самостійно шукали шляхи їх вирішення. Найважливішими темами для молоді виявилися проблеми інтеграції та соціального включення. Узагальнено їх можна представити у чотирьох категоріях:

  1. Освіта та працевлаштування;
  2. Житло;
  3. Права, партнерство;
  4. Саморозвиток.

У процесі обговорення кожна група визначала перелік бар’єрів та складнощів у рамках кожної теми та спільно виробляла шляхи для їх вирішення. Так, групи, що обговорювали питання освіти та працевлаштування визначили головними складнощами дефіцит досвіду; слабку обізнаність щодо своїх прав; труднощі з визначенням майбутнього фаху; слабку обізнаність щодо можливостей участі у різноманітних культурно-освітніх проектах як в Україні, так і за кордоном. Після детального та продуктивного обговорення у теплій і невимушеній атмосфері були запропоновані і варіанти вирішення зазначених питань, як-то: відповідальне ставлення до вибору практики; оновлення навчальної програми у вищих навчальних закладах на ту, що відповідає реаліям сьогодення; обговорення з керівництвом свого закладу і відстоювання права самостійного вибору майбутньої професії.

Окремої уваги заслуговує обговорення освітніх та культурних проектів в Україні та за кордоном. У рамках цього обговорення молоді люди були ознайомлені з можливостями та умовами участі в численних проектах від Фонду Кличко, зокрема «Школи успіху» –  літнього освітнього табору для обдарованих підлітків, який покликаний розкривати таланти і розвивати у дітей навички самостійних активних дій та відповідальної і цілеспрямованої поведінки; «Еко-щоденнику» –  проекту для виховання дбайливого ставлення до природи; програми закордонної освіти «Творці Європи» тощо. Проте, цим список проектів для молоді не вичерпується, учасники дискусії були також ознайомлені і з такими ініціативами як FLEX, Академія навичок, Erasmus+, Арт-пікнік Слави Фролової, ISIC. У процесі обговорення було запропоновано створення за сприяння Міністерства соціальної політики спеціального сайту, метою якого буде ознайомлення молоді з цікавими проектами під назвою «Всеукраїнська платформа для розвитку молоді». Крім того, учасники дискусії дійшли висновку про необхідність активної співпраці з фондами і посольствами за допомогою засобів масової комунікації та популяризації закладів позашкільної освіти за для найповнішого розвитку різнопланових дитячих здібностей.

Особливої уваги заслуговує обговорення теми активної молоді у форматі театрального діалогу. Такий формат спілкування допомагає людям провести репетицію дій та віднайти у безпечному просторі театру різні можливості, які можуть бути пізніше застосовані у житті. Учасники діалогу відпрацьовували вміння бачити однодумців, сприймати один одного як рівний рівного та вчилися бути відкритими до можливостей.

Окремою та надзвичайною важливою частиною простору було планування подальших кроків учасників заходу. Для цього молоді люди відповіли на такі питання: Що цінного я виніс для себе сьогодні? Що саме треба робити? Хто може допомогти мені здійснити плани? А також сформулювали свій наступний крок. Серед іншого молоді люди зазначали, що «отримали нові цінні знання щодо питань, які їх цікавили», «зрозуміли, як знайти себе», «потрібно мати свою мрію». У якості своїх подальших кроків учасники декларували наміри «створити молодіжний осередок», «реалізувати свої можливості», «долучитися до розповсюдження отриманого досвіду», навіть більше – братися за власні масштабні соціальні проекти, ідеї яких віднайшли під час заходу – «реалізувати тему наставництва» та «розробити молодіжний проект «Путівка в життя».

На завершення конференції учасники поділилися своїми враженнями та здобутками від заходу, а також побажаннями на майбутнє. Ось лише деякі з них: «Дуже сподобався формат проведення, завів нові цікаві знайомства», «Усе сподобалося, взяла для себе багато цікавого», «море позитиву та нових друзів» та переможне: «Все залежить від нас самих!»

Радість, Зацікавленість та Вмотивованість стали тими емоціями, з якими молоді люди завершили участь у відкритому просторі. Такий спектр вражень можна впевнено вважати саме тим індикатором, котрий посприяє якнайшвидшому вирішенню всіх проблем нашої молоді.

Теги:  "Впевнений старт" випускники інтернатів молодь позбавлена батьківського піклування клуби соціальна інтеграція тренінги навчання

Статтi на тему
Більше за темою
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ