Партнерство "Кожній дитині" продовжує реалізацію проєкту "Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату" і запрошуємо кваліфікованих спеціалістів, фахівців та експертів у сфері прав дитини, захисту дитини, розвитку соціальних послуг, менеджменту та трансформації закладів інституційного догляду долучитися до нашої команди.
У лютому 2024 року Партнерство "Кожній дитині" планує розпочати реалізацію проєкту Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату з метою забезпечення права дитини на зростання у сімейному середовищі через розвиток в територіальних громадах патронату над дитиною, покращення якості та забезпечення доступності для вразливих сімей з дітьми як альтернативи інтернатним закладам. Учасниками Проекту стали 185 територіальних громад з 21 області України.
Діяльність проекту передбачає:
- Збільшення чисельності територіальних громад, в яких буде діяти послуга патронату над дитиною, шляхом удосконалення вимог, процедур інформування, відбору та підготовки кандидатів у патронатні вихователі та їх помічників; підвищення професійної компетентності та покращення міжвідомчої та міждисциплінарної взаємодії управлінців та спеціалістів територіальних громад, відповідальних розвиток послуг патронату та попередження інституалізації дітей;
- Підтримка вразливих сімей з дітьми та забезпеченню прийняття рішень з врахуванням найкращих інтересів дитини, шляхом забезпечення психологічного супроводу в процесі влаштування, перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя та реінтеграції в постійне сімейне середовище; здійснення комплексної підтримки та соціального супроводу сім’ї дитини, зокрема навчання відповідальному батьківству, активне залученням родинного середовища, друзів для подолання складних життєвих обставин; надання благодійної допомоги та підтримки, сім’ям-надавачам послуг патронату над дитиною, а також сім’ям, в які повертаються діти які перебували під патронатом.
- Проведення моніторингу стану дітей, які перебувають в усіх формах альтернативною догляду, та їх підтримка у задоволенні основних потреб.
- Підвищення спроможності спеціалістів соціальних підрозділів різних рівнів та надавачів соціальних послуг, сімей, які здійснюють догляд та виховання влаштованих до них дітей, персоналу інтернатних закладів щодо захисту дітей, забезпечення їхніх основних потреб у надзвичайних ситуаціях.
- Удосконалення системи альтернативного догляду шляхом напрацювання та розробки змін до законодавства, аналіз практики здійснення альтернативного догляду на рівні громад, розробки стандартів та специфікацій послуг сімейного альтернативного догляду (в т.ч. патронату над дитиною) для забезпечення права дитини на виховання в сприятливому сімейному середовищі та отримання якісного догляду, підготовки необхідних методичних матеріалів.
- Пілотування у 6 громадах (3 областях) впровадження змін, внесених у функціонуванні патронату над дитиною, включаючи розробку та апробацію на практиці механізму прийняття рішень в найкращих інтересах дитини, відбір помічника патронатного вихователя не з кола сім'ї, механізму здійснення супервізії.
- Попередження влаштування дітей віком до 3 років в інтернатні заклади та зменшити тривалість перебування в них дітей, які вже перебувають там, у Львівській та Закарпатській областях шляхом підтримки розробки планів трансформації закладів для дітей раннього віку у визначених областях, збільшення кількості та посилення потенціалу місцевих соціальних служб на рівні громади.
Запрошуємо до співпраці на конкурсній основі експертів, спеціалістів та тренерів для виконання таких завдань проєкту з січня 2025 року:
- Старших експертів, експертів, спеціалістів із розвитку патронату над дитиною, координації діяльності проекту на рівні громад, надання підтримки керівникам та спеціалістам територіальних громад щодо розвитку патронату над дитиною, сімейних форми виховання.
- Старшого експерта, експертів та спеціалістів із проведення аналізу практики функціонування патронату над дитиною, розробки правових аспектів функціонування та рекомендацій щодо можливих змін законодавства; надання консультацій щодо юридичних та соціальних аспектів у процесі функціонування сімей патронатних вихователів, а також сімейних форм виховання.
- Старших експертів, експертів та спеціалістів з первинного збору даних, моніторингу становища дітей в альтернативному догляді (сімейні форми виховання, заклади тимчасового влаштування МСП, МОЗ, приватні); розробки інструментів моніторингу; вторинної перевірки та анілізу даних; підготовки аналітичних таблиць, звітів та презентацій.
- Старших експертів, експертів, спеціалістів, фахівців, дослідників, соціологів для збору, аналізу, опису процесів навчання, підготовки, супроводу та підтримки дітей та надавачів послуг сімейних форм альтернативного догляду, розробки стандартів послуг, розробки методологій досліджень, проведення інтерв'ю та фокус груп, проведення відповідних аналізів, підготовки аналітичних звітів, розробки методичних матеріалів.
- Експертів, спеціалістів та фахівці з організації та надання психо-соціальної підтримки, кейс-менеджменту та координації з громадами підтримки вразливих сімей і дітей, у т.ч. ВПО, дітей з інвалідністю, багатодітних сімей.
- Експертів, спеціалістів та фахівці із надання адміністративних послуг з організації та проведення інформаційних заходів, навчальних заходів - тренінгів, семінарів, вокршопів, майстер-класів; із надання адміністративних послуг для інформаційної та організаційної підтримки проведення заходів для громад - учасників проекту відповідно до визначених завдань, а також на рівні області для представників широкої громадськості, медіа, органів державної влади, виконавчої влади та місцевого самоврядування.
- Експертів, спеціалістів та фахівців з управління, менеджменту та адміністрування грантів, забезпечення управління партнерствами на національному, регіональному та місцевому рівнях, ведення звітності, моніторингу та оцінки, забезпечення обліку роботи експертів, підтримки адміністративної діяльності проєкту, підготовка інформації про діяльність проекту та результати у різних форматах.
- Сертифікованих тренерів для проведення навчання з пошуку та відбору кандидатів у патронатні вихователі; навчання кандидатів в усиновлювачі, сімейні форми виховання, патронатні вихователі; міжвідомчої взаємодії та роботи міждисциплінарної команди у процесі розвитку та підтримки сімейних форм виховання та патронату, а також інших дотичних тем до напрямків роботи проєкту.
- У Закарпатській та Львівській областях - старших експертів, експертів. спеціалістів та фахівців для роботи у складі технічних робочих груп з розробки підходів та планів трансформації системи догляду дітей раннього віку, вкл. розробку нових механізмів влаштування та фінансування дітей раннього віку в інституційні заклади; координації та організації роботи на рівні області та громад; кейс-менеджерів, соціальних менеджерів, фахівців із соціальної роботи для роботи з підтримки сімей дітей раннього віку та попередження вилучення дітей.
Зверніть увагу: експертка/експерт може залучатися для виконання кількох завдань одночасно або послідовно.
Основні вимоги до експертів, спеціалістів та фахівців:
- вища освіта у відповідній сфері (для старших експертів - доктор або кандидат наук)
- досвід роботи у соціальній сфері та сфері забезпечення прав дитини щонайменше 3 роки;
- досвід професійної діяльності у сфері завдання щонайменше 15 років для старших експертів, 5 років для експерта, щонайменше 1 рік для спеціаліста/фахівця;
- досвід роботи у проектах, що фінансувалися міжнародними донорами, буде перевагою;
- організованість, проактивність, відповідальність, вміння дотримуватися дедлайнів;
- вільне володіння українською мовою, для деяких завдань - володіння англійською мовою є обов'язковим.
- володіння програмами пакету MS Office на рівні необхідному для виконання очікуваних завдань.
Відбір та пропозиція співпраці (надання послуг)
Резюме приймаються приймаються на постійній основі до вересня 2025 року. Перший розгляд та відбір заявлених кандидатів відбуватиметься 2, 3, 6, 7, 15, 20 та 24 січня, а надалі 5, 15 та 25 числа кожного місяця. Партнерство розглядатиме лише повні заявки та контактуватиме лише з кандидатами, які відповідають основним вимогам та у разі, якщо на заявлені напрями діяльності та завдання ще не відібрано виконавців. У разі потреби Партнерство буде залучати відібраних експертів до виконання завдань до закінчення фінального строку формування експертного пулу.
ВАЖЛИВО! Партнерство "Кожній дитині" у своїй діяльності впроваджує політику нульової толерантності до порушення прав дитини та нульової толернтності до сексуальної експлуатації та насильства. Сексуальна експлуатація та наруга заборонені в усіх формах. Процедури регулюються відповідно до політики ЗСЕН та організаційних правил і положень організації. Захист від сексуальної експлуатації та насильства (PSHEA) є обов’язком кожного, і всі відібрані кандидати будуть зобов’язані постійно дотримуватися політики щодо PSHEA. Тому відібрані кандидати пройдуть ретельну перевірку рекомендацій та біографічних даних на предмет їхньої минулої поведінки, пов’язаної з сексуальною експлуатацією та насильством, а також від них може знадобитися надати додаткову інформацію на подальших етапах процесу відбору. Подаючи заявку, кандидат підтверджує своє розуміння даних процедур найму. З політиками Партнерства "Кожній дитині" можна ознайомитися за лінком: https://bit.ly/P4EC_policies.
Для участі у конкурсі необхідно надіслати 1) резюме українською мовою за формою на електронну адресу vacancy@p4ec.org.ua та 2) мотиваційний лист із зазначенням завдання, на виконання якого подається резюме та бажаний рівень оплати послуг. Остаточно рівень оплати послуг буде визначено під час укладання договору у рамках бюджету проєкту.
КОНТАКТИ:
Партнерство «Кожній дитині»
Тел./факс: +38 044 388 5179
Ел. пошта: vacancy@p4ec.org.ua