Табір "Модель ООН" для молоді України

У липні 2018 року Партнерство допомогло провести табір "Модель ООН" - семиденний літній захід для підлітків з усієї України. Консорціуму організацій, що впроваджували проект та волонтерам табору вдалося створити незабутній досвід для молодих людей.

11 серпня 2018
Надзвичайна комнада

11-18 липня п.р. Партнерство “Кожній дитині” мало нагоду долучитися до проведеня табору “Модель ООН”, що відбувся в Одесі.

60 підлітків та 20 волонтерів об’єдналися задля привернення уваги до проблем внутрішньо переміщених осіб в Україні у контексті розширення пожливостей, міжнародної дипломатії та громадянського залучення. Для цього вони прибули на територію табору “Молода Гвардія”, де протягом семи днів разом проводили та залучалися до дипломатичних дискусій та різноманітні розважальні заходи для молоді. Учасниками табору стали майбутні лідери з усієї України (близько 30% яких є внутрішньо переміщеними молодими людьми, або ж мешканцями територій, які перебувають у стані конфлікту), а радниками, які надавали їм підтримку та супровід – волонтери Корпусу Миру США та українські волонтери з різних сфер.

МОДЕЛЬ ООН

У групах (делегаціях) з чотирьох осіб учасники табору представляли 15 різних країн, намагаючись діяти відповідно до тих норм, інтересів, політичного контексту, які притаманні цим країнам. Кожна група складалася з представників чотирьох різних комітетів ООН; протягом табору учасники мали засідання індивідуальних комітетів, а також спільні засідання, під час яких обговорюалися актуальні теми, які знаходяться у полі зору цих комітетів у реальному житті, а саме: 

UNHRC

ВПО, біженці та особи без громадянства

UN Women

Як жінки впливають на економіку та охорону здоров’я

UNICEF

Права дітей-мігрантів та дітей-біженців

UNODC

Торгівля людьми та нелегальне ввезення мігрантів

UNHRC and UNODC

Захист біженців від торгівлі людьми

UN Women and UNICEF

Економічна та соціальна інтеграція біженців, які перебувають у країні довгий час

 

Учасники із запалом виголошували підготовлені заздалегідь промови та брали участь у запеклих дебатах, але атмосфера засідань протягом табору завжди була теплою та відображала взаємну повагу делегатів. Резолюції щодо питань, вказаних вище, були складені та затверджені у демократичний спосіб із залученням усіх учасників.

 

НАВЧАННЯ ТА РОЗВАГИ

 

Окрім сесій комітетів, учасники відвідали освіті семінари, проведені партнерами табору, включно з семінарами про чутливість до проблем ВПО/біженців й толерантність, захист ВПО/біженців, структуру та мандат Комітету ООН з Прав Людини, права дитини, а також сесією гри “Країна Гідності”. Вони також брали активну участь у майстер-класах, що були організовані волонтерами та зачіпали важливі питання, дотичні до основної частини табору – моделі ООН, а саме: Цілі Сталого Розвитку ООН, чесність та прозорість у академічних дослідженнях, розробка та управління проектами.

Водночас, табір не був зациклений на дебатах та розвитку критичного мислення. У вільний час учасники могли охолонути, скупавшись у Чорному морі, відвідати вранішні та вечірні спортивні та креативні заняття. У переліку вибіркових занять, які підлітки мали змогу відвідати, аби розширити свої горизонти, були заняття із сальси, іспанської, театральної імпровізації, основ сексуального виховання, біотатуюваня хною, а також лекції про Раду Безпеки ООН, семінар про можливості для молоді в Україні, перегляд футбольних матчів, сесії настільних ігор, а крім того – бейсбол, футбол, баскетбол, фрісбі, йога, плавання та волейбол.

Учасники також взяли участь у талант-шоу, міжнародній вікторині, дискотеці, посиденьках навколо вогнища з плавленим зефіром, якими ми відсвяткували завершення табору. Це був фантастичний тиждень, під час якого було розпочато дружбу, попрактиковано критичне мислення та отримано багато задоволення.

Активна участь та активні веселощі молодих людей було зафіксовано медіа-командою заходу, тож будь-хто може відчути часточку цього неймовірного досвіду, переглянувши офіційне відео табору (автор: Lindsey Newhall) та фото (автор: Matthew Yarbrough).

ОРГАНІЗАЦІЯ ТАБОРУ ТА ПЛАНИ НА МАЙБУТНЄ

Цей табір досяг такого успіху завдяки надзвичайній команді, яка складалася з директорів (волонтери Корпусу Миру США, Еван ДіКайн та Холі Турано, та волонтерка з України, Анастасія Галико), авторів грантових заявок та адміністративних асистентів табору (волонтери Корпусу Миру США, Джон Ліллегард та Конор О’Браєн), волонтерів-радників учасників, а також, звісно, самих молодих людей, які були душею табору. Використовуючи цей досвід, наразі волонтером Джоном Ліллегардом проводиться створення робочої групи задля фасилітації більшої кількості доступних для молоді таборів та інших заходів у форматі моделі ООН по всій території Україні. Міні-захід у такому форматі вже заплановано до проведення у селі Нові Петрівці Київської області наприкінці серпня.

Табір став можливим завдяки широкомасштабній координації зусиль організацій з різних сфер, включно з НУО та державними інституціями (Корпус Миру США; ВОПО “Джерело Надії”; Молодіжна консультативна служба ООН та партнер Комітету з Прав Людини ООН у впроваджені проектів, ГО “Десяте Квітня”; МБО “Партнерство “Кожній дитині”), а також ініціативі волонтера Корпусу Миру США з питань молодіжного розвитку у сільській громаді Нових Петрівець Київської області, Евана ДіКайна. А зусилля керівника програм Корпусу Миру, Наталії Бикової, у сфері залучення молоді забезпечили участь у таборі внутрішньо переміщених молодих людей із різних куточків України. Табір було впроваджено за фінансової підтримки двох грантів, наданих організацією Let Girls Learn та індивідуальних пожертв, які зробили цей неймовірний досвід для підліткив безкоштовним.

Для довідки:


“Модель ООН” – це літній табір для Української молоді. Його основною метою є розширення світогляду учасників, освіта з питань глобального співробітництва. Під час проведення табору учаники досліджують та презентують певну країну, після чого дискутують та дебатують з приводу політичних, соціальних та економічних проблем у контексті наявної ситуації у відповідній країні та світі загалом в якості делегатів цієї країни у процесі симуляції засідань Організації Об’єднаних Націй. 


Статтi на тему
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ