Для розроблення такої моделі 2 листопада 2017 року було створено Робочу групу, а вже за тиждень у Тренінговому центрі Партнерства відбулася перша зустріч, під час якої експертами було створено підвалини майбутньої моделі.


Робочу групу з формування моделі інтегрованої системи соціального захисту на рівні ОТГ створено у рамках спільного проекту Oxford Policy Management та МБО «Партнерство «Кожній дитині», що впроваджується за підтримки Дитячого фонду ООН (UNICEF). Метою цього проекту є розроблення концепції і функціонально-структурної моделі системи інтегрованого соціального захисту в Україні у контексті реформи децентралізації влади та надання технічної допомоги об’єднаним територіальним громадам.
До складу групи увійшли
- представники та консультанти Міністерства соціальної політики України: Вовк В.С. Пінчук І.М., Зінкевич Н.І., Тимошенко Н.В., Андріяш С.П.
- аналітик Асоціації міст Україн: Миколюк Н.М.
- науковці: Петрчко Ж.В., Мельничук Л.М.
- представник Черкаського ОЦСССДМ: Пона Л.М.
- керівники Баранівської та Шишацької ОТГ: Цицюра В.О., Завалідер Н.М.
- досвідчені експерти проекту: Кияниця З.П., Яковенко І.В., Онуфрик М.С., Пєтушкова Л.А, Павлик О.В., Стрига Л.І.
Під час першої зустрічі Робочої групи, що відбулася 9 листопада, експертами було вивчено кращі практики надання соціальних послуг в Україні, обговорено та узгоджено нові підходи та бачення інтегрованої системи соціальної роботи та надання соціальних й адміністративних послуг різним вразливим групам населення, визначено роль та місце фахівця соціальної роботи та представника служби у справах дітей в громаді.
За результатами роботи на прикладі двох громад (Баранівської ти Шишацької ОТГ) відбувається розроблення перспективної моделі соціального захисту та надання соціальних послуг, формулювання основних індикаторів якості надання послуг, на основі яких в подальшому будуть визначені механізми взаємодії та інтеграції системи соціального захисту, соціальної роботи та розвитку соціальних послуг з врахуванням потреб громади та конкретної людини, яка потребує підтримки, допомоги чи захисту.