Результати форуму у форматі “світового кафе” “СИЛЬНІШЕ РАЗОМ: зміцнення діалогу і соціальної згуртованості в місцевих громадах”

27 лютого 2016 року у рамках проекту “Відновлення: соціальна інтеграція та примирення через ненасильницьке спілкування для сімей і дітей у Київській області” відбувся форум у форматі “світового кафе” “СИЛЬНІШЕ РАЗОМ: зміцнення діалогу і соціальної згуртованості в місцевих громадах”. 

27 лютого 2016

27 лютого 2016 року Міжнародною благодійною організацією “Партнерство “Кожній дитині” у співпраці з Українським центром Ненасильницького спілкування і примирення “Простір гідності” за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні та Уряду Японії  у рамках проекту “Відновлення: соціальна інтеграція та примирення через ненасильницьке спілкування для сімей і дітей у Київській області” відбувся форум у форматі “світового кафе” “СИЛЬНІШЕ РАЗОМ: зміцнення діалогу і соціальної згуртованості в місцевих громадах”. 


У заході взяли участь 95 осіб, з них: 50 – переселенці з Луганської, Донецької областей та АР Крим, які на даний час проживають на території Київської області. Інші учасники – представники приймаючої громади, спеціалісти, які безпосередньо працюють з внутрішньо переміщеними сім’ями, дітьми та молоддю в Київській області. У заході взяли участь представники Міністерства соціальної політики України Вовк В.С. – заступник директора департаменту захисту дітей та Кулик О.М. – заступник директору департаменту сімейної політики та гендерної рівності, а також Київської обласної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування.

Мета заходу: зміцнення соціальної згуртованості і діалогу між внутрішньо переміщеними особами та приймаючою громадою Київської області шляхом обговорення досягнень, актуальних проблем та пошуку оптимальних шляхів їх вирішення.

На початку заходу шляхом голосування були визначенні десять головних суб’єктів у вирішенні проблем пов’язаних з ВПО, це перш за все самі внутрішньо переміщені особи-активісти, сім’ї з дітьми; жителі громади, в якій проживають внутрішньо переміщені особи; засоби масової інформації, органи виконавчої влади та місцевого самоврядування; соціальні заклади і установи (школи, лікарні, заклади культури, центри зайнятості, спортивні заклади), громадські, благодійні, релігійні організації, волонтери; Кабінет Міністрів України; Верховна Рада України.

 

Наступні завдання у форматі “світового кафе” передбачали: визначення ПОТРЕБ, БАЖАНЬ, ІНТЕРЕСІВ та ЦІННОСТЕЙ кожного із суб’єктів; створення РЕАЛЬНИХ та БАЖАНИХ КАРТ СТОСУНКІВ між суб’єктами для покращення забезпечення прав ВПО;  формування КОНКРЕТНИХ КРОКІВ (заходи) для ПІДТРИМКИ ТА ДОПОМОГИ ВПО. У процесі жвавих дискусій та спільних обговорень учасники намагалися увійти в ролі визначених суб’єктів, відпрацювали конкретні пропозиції спільні кроки та сформували певний пакет пропозицій. Основний лейтмотив пропозицій: узгодженні дії, визнання ВПО – активними учасниками реформ в їх громадах; вирішення житлової проблеми, шляхом ухвалення спеціальної державної програми; спеціальні заходи щодо підтримки сімей ВПО, з проблемами інвалідності; відновлення у громадах роботи ФСР для надання індивідуального супроводу сім’ям з дітьми в СЖО.

 

Окремо хочеться відзначити професійну роботу команди фасилітаторів  тренерів з Ненасильницького спілкування, які змогли посилити діалог між учасниками та знайти спільні рішення в непростій ситуації, яка є на сьогодні в країні.

 

Враження, якими поділилася одна із фасилітаторів, Марина Кравченко: Наше время требует от всех нас новых подходов и новых знаний. Как сказал Клаудио Наранхо “Саморазвитие - это тренд будущего”. Действительно, мы устали и не хотим сидеть на скучных совещаниях. Мы хотим брать ответственность на себя и вырабатывать эффективные решения. У каждого из нас есть огромный опыт и знания. И формат “мирового кафе”, новейшей технологии для проведения встреч разных групп людей, направленный на широкий обмен мыслями, идеями и опытом...

На завершення форуму учасники поділилися своїми напрацюваннями, враженнями та здобутками від заходу, а також побажаннями на майбутнє. З виступів учасників було зрозуміло, що в єднанні наша сила, що є потреба у реформах, в тому числі і децентралізації  влади, що треба починати, в першу чергу, з себе, запитавши: “А що ти зробив для покращення ситуації у своїй громаді?”.

Теги:  ВПО ННС форум внутрішньо переміщені особи

Статтi на тему
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ