Молодіжні клуби другої фази проекту "Молодь для молоді" розпочали роботу, близько 300 молодих людей вже стали їх учасниками!

Завершився початковий етап роботи молодіжних клубів другої фази проекту "Молодь для молоді: знай свої права – змінюй життя" - і саме час підводити проміжні підсумки. Цього року мережа проекту охоплює 16 регіонів, 25 клубів та понад  300 молодих людей.

11 лютого 2016
Учасники молодіжного клубу у м.Бердянськ

14 листопада 2015 року успішно завершився другий етап підготовки нової групи молодіжних тренерів проекту "Молодь для молоді". Протягом шести днів 22 учасники з 14 регіонів України плідно працювали над опануванням тренінгової програми "Як стати успішним", спрямованої на мотивацію молодих людей до пізнання самих себе, покращення навичок комунікації, заохочення до усвідомленого та відповідального життєвого вибору, набуття вмінь, необхідних для успішного самостійного життя, а головне – поглиблення розуміння власних соціальних прав та шляхів їх реалізації.

Повернувшись до своїх громад, майбутні молодіжні тренери продовжили активність. Ще у жовтні кожен з них провів презентаційне заняття з метою знайомства із майбутньою групою свого молодіжного клубу, визначення очікувань молодих людей. Цього разу завдання було ще тяжчим: окрім проведення тренінгів та підтримки зацікавленості учасників, необхідно було здійснити і значну організаційну роботу: знайти приміщення, залучитися підтримкою місцевих організацій, знайти фінансування, закупити необхідні канцелярські товари та ін.

На початок 2016 року більшість молодіжних тренерів провели 3-5 тренінгових занять за першим модулем програми "Як стати успішним" "Я – індивідуальність", а деякі чемпіони клубної роботи навіть перейшли до наступного модуля – "Я, Ми, Вони". Учасники проекту охоче діляться з нами своїми перемогами: їм вдалося створити атмосферу довіри, зацікавити учасників та спонукати їх до активності. "90% учасників тренінгу сказали, що зрозуміли багато чого про себе та заберуть з собою від заняття хороший настрій", - розповідає Ольга, учасниця з м. Димитров Донецької області. Деякі найактивніші молоді люди взяли участь у різноманітних волонтерських та благодійних акціях, ініційованих організаціями з якими співпрацюють тренери.

Крім того, продовжують діяльність і учасники першої фази проекту. Їхні клуби відновили свою роботу та привітали нових відвідувачів. Попередньо набутий досвід тепер допомагає їм здобувати нові вершини. "В порівнянні з минулим роком молодь значно активніше відвідує заняття клубу, - ділиться Олена, молодіжний тренер з Дніпропетровська, - середня тривалість зустрічі 5 годин – тренінги, чаювання, ігри, спілкування. Менше ніяк не вдається – не відпускають!"


Загалом до клубів вже долучилося близько 300 молодих людей – більшість клубів має сформований "актив" учасників. Тим не менше, групи залишаються відкритими для нових відвідувачів, тож охочі молоді люди мають змогу приєднатися одного з 25 клубів у 16 регіонах України!

Попереду на нас ще чекають нові зустрічі: супервізії та підсумковий захід проекту. Слідкуйте за нашими новинами!

***

Детальніше про проект

Проект "Молодь для молоді: знай свої права – змінюй життя" впроваджується Міжнародною благодійною організацією "Партнерство "Кожній дитині" з 2014 року за фінансової підтримки Посольства Фінляндії в Україні. Його мета – втілення соціальних змін в інтересах вразливої молоді та представників місцевих громад.

Проект реалізується шляхом підготовки групи молодіжних тренерів та створення ними молодіжних клубів у своїх громадах.

Молодіжний клуб – це простір, де молоді люди можуть покращити свої життєві навички, розширити мережу соціальних контактів, підвищити обізнаність у сфері соціальних прав та отримати підтримку у процесі їх реалізації.

Протягом 2014-2015 років у рамках першої фази проекту було підготовлено 21 молодіжного тренера, які провели повний цикл тренінгів за програмою "Як стати успішним" у 17 молодіжних клубах. У рамках другої фази проекту здійснено підготовку 22 молодіжних тренерів, триває проведення тренінгових занять у 25 молодіжних клубах.

Теги:  "Молодь для Молоді" випускники інтернатів молодь позбавлена батьківського піклування клуби соціальна інтеграція тренінги

Статтi на тему
Більше за темою
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ