Посібник із соціальної роботи з вразливими сім'ями з дітьми: запрошуємо авторів до співпраці

Партнерство "Кожній дитині" запрошує експертів до співпраці у підготовці Посібника із соціальної роботи із вразливими сім’ями з дітьми.

19 серпня 2015

Партнерство «Кожній дитині» запрошує експертів – представників українських неурядових організацій, вищих навчальних закладів – до співпраці у підготовці Посібника із соціальної роботи із вразливими сім’ями з дітьми у рамках однойменного проекту, що здійснюється на замовлення Міністерства соціальної політики України за підтримки Представництва дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

 

Метою посібника є сприяння підвищенню професійної компетентності спеціалістів соціальної сфери, представників громадського сектору у наданні соціальної підтримки сім’ям з дітьми шляхом узагальнення кращого досвіду та представлення відповідних міжнародних підходів та стандартів.

 

Основними користувачами даного посібника будуть соціальні працівники, фахівці соціальної роботи, соціальні педагоги державних та недержавних надавачів соціальних послуг, представники органів опіки та піклування, служб у справах дітей, та інші надавачі соціальних послуг сім’ям з дітьми. Передбачається, що посібник буде мати прикладний характер і міститиме інструментарій для роботи з різними категоріями клієнтів.

 

Структура посібника

Посібник матиме дві частини. Перша частина посібника включатиме огляд міжнародних стандартів соціальних послуг, дружніх до дитини та сім’ї; основні нормативно-правові засади забезпечення прав дитини та підтримки сімей з дітьми в Україні; сутність та особливості ведення випадків сімей з дітьми та здійснення оцінки потреб; визначення необхідних стратегій втручання з врахуванням складності випадків; механізми міжвідомчої взаємодії в процесі прийняття рішень в найкращих інтересах дитини тощо.

 

Друга частина Посібника буде спрямована на розгляд різних ознак вразливості, специфіки підтримки сімей та дітей, які мають особливі умови проживання і специфічні потреби, а також висвітлення найкращих практик держаних та недержавних надавачів послуг в Україні. Друга частина посібника міститиме такі розділи:

  1. Соціальна адаптація та примирення вимушено переміщених сімей та дітей.
  2. Сприяння реінтеграції вихованців та випускників інтернатних закладів.
  3. Соціальна допомога особам, які пережили травму чи втрату (зокрема внаслідок стихійного лиха або війни).
  4. Соціальна роботи із сім’ями, де є особи із залежністю від психоактивних речовин (ПАР).
  5. Соціальна підтримка сімей з особами, які живуть з ВІЛ/СНІД.
  6. Попередження насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми.
  7. Соціальна робота із сім’ями, де є особи з інвалідністю (фізичними та психічними розладами).
  8. Попередження відмови від дитини раннього віку та влаштування в інтернатний заклад.
  9. Соціальна підтримка сімей з особами, які перебувають у конфлікті із законом.

Відбір експертів

Відбір експертів – співавторів другої частини посібника – здійснюватиметься на конкурсній основі. Партнерство «Кожній дитині» укладатиме авторський договір на підготовку визначеної частини посібника з індивідуальним експертом або з організацією, досвід якої планується представити. Потенційні кандидати будуть запрошені на окрему зустріч щодо обговорення формату посібника та вимог до подання інформації, яка відбудеться на початку вересня.

 

Для участі у відборі зацікавлених кандидатів просимо надіслати такі документи:

  1. резюме експерта у визначеному форматі;
  2. мотиваційний лист, в якому обов’язково вказати: досвід у підготовці подібних видань, посібників чи методичних матеріалів; одну з тем другої частини посібника, над якою планується робота; досвід якої організації(й) планується описати і яка роль експерта в цій організації;
  3. посилання або витяги з матеріалів, які підготовлені експертом.

Зазначені документи просимо надсилати на адресу vacancy@p4ec.org.ua з поміткою “Посібник” до 18.00 год. 1 вересня 2015 року.

 

КОНТАКТИ

Зінаїда Кияниця

Партнерство “Кожній дитині”

+38 044 3885179

z.kyianytsia@p4ec.org.ua

Теги:  посібник ЮНІСЕФ Міністерство соціальної політики України

Статтi на тему
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ