Заява Партнерства «Кожній дитині» щодо ситуації в Україні

Як організація, що працює для забезпечення прав дітей в Україні, вважаємо за необхідне відреагувати на теперішню ситуацію в країні. Ми обурені фактами масових порушень основних прав людини та стурбовані участю неповнолітніх у протистояннях між населенням та владою. 

27 січня 2014

Шановні друзі, партнери та донори!

Протягом минулого тижня тривожні фотографії з центральних вулиць Києва облетіли перші шпальти усіх світових видань. Теперішня політична ситуація залишається дуже напруженою: мирні протести переросли у збройний конфлікт, протистояння стрімко поширюється в більшості регіонів України.

Партнерство «Кожній дитині»  обурене фактами масових порушень основних прав людини в Україні. Ми рішуче засуджуємо загибель п'яти цивільних осіб, убитих в ході протестів. Ми занепокоєні повідомленнями про сотні поранених, викрадених,  затриманих і арештованих, переважно з політичних мотивів. Висловлюємо наші щирі співчуття родинам і близьким загиблих та усім, хто постраждав за свої переконання й волевиявлення громадянських прав і свобод.


Ми також стурбовані підтвердженими фактами участі неповнолітніх та студентів у протистояннях між населенням та владою. Як організація, що працює для забезпечення прав дітей в Україні, ми, як ніхто, знаємо про вкрай негативний вплив насильства на фізичне і психічне здоров'я дитини, її безпеку, благополуччя і розвиток, як у короткостроковій, так і довгостроковій перспективі.  Ми хотіли б підкреслити, що ескалація насильства не є припустимою ані з боку протестантів, ані з боку правоохоронних органів.


Закликаємо усі сторони поважати права дітей на безпечне існування в Україні. Влада повинна зробити все можливе, щоб зупинити ріст числа дітей, батьків яких було заарештовано, вбито або поранено за останній тиждень протистоянь в Україні. Сподіваємося на мирне врегулювання політичної кризи в країні вже найближчим часом. Звертаємося до наших зарубіжних друзів та партнерів: будь ласка, поширте цю інформацію! Заохочуйте уряди своїх країн вжити негайних заходів, щоб зупинити кровопролиття і насильство та підтримати громадян України в їх боротьбі за свободу та демократію в державі.


Партнерство «Кожній дитині» продовжує працювати на забезпечення прав кожної дитини, надаючи необхідну допомогу вразливим дітям та сім’ям в Україні. Адже саме вони потребують найбільшого захисту й підтримки в цей неспокійний для країни час. 

Теги:  права дитини інтереси дітей адвокація

Статтi на тему
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ