Спеціалісти соціальної сфери навчились сімейно-орієнтованому підходу в роботі з дітьми та сім'ями

15 листопада 2013 року 25 фахівців соціальної сфери завершили навчання за міжнародною тренінговою програмою «Захист дитини: сімейно-орієнтований підхід». Тепер спеціалісти служб та організацій, які працюють в інтересах дитини, зможуть надавати комплексну професійну соціальну допомогу в подоланні складних життєвих обставин сімей із дітьми.  

03 грудня 2013

В рамках проекту «Сімейний патронат: запровадження кращих практик альтернативного догляду для дітей, які тимчасово залишилися без батьківського піклування» 15 листопада 2013 року відбулося останнє заняття 8-модульного навчального курсу «Захист дитини: сімейно-орієнтований підхід». Його темою став розгляд законодавчих аспектів соціальної роботи з сім’ями та дітьми. 

25 учасників тренінгу, що представляли шість структур соціальної сфери Оболонського та Солом’янського районів м. Києва, здійснили мандрівку від прийняття Декларації прав дитини у 1959 році та ратифікації Україною Конвенції ООН про права дитини у 1991-му до останніх прийнятих в Україні документів у сфері захисту прав дитини, підтримки сімей з дітьми  та змін, які передбачаються в законодавстві найближчим часом. Друга частина тренінгового дня була присвячена відпрацюванню навиків роботи в команді, а також прийняття рішень в контексті сімейно-орієнтованого підходу в соціальній роботі. 


За словами Лариси Стриги, менеджера проектів Партнерства "Кожній дитині",


Впровадження сімейного підходу в соціальну роботу з сім’ями та дітьми допоможе зберігати  рідні сім’ї для дітей, спонукаючи батьків змінюватись на краще. Ця адаптована до вітчизняних норм та вимог соціальної роботи програма змінює парадигму: сімя буде розглядатися не як пасивний реципієнт допомоги, а як головний учасника у визначенні, плануванні та вирішенні власних сімейних проблем. 

Законодавство має створювати сприятливі умови для гармонійного розвитку особистості, захищати права тощо. Однак для ефективного його використання в інтересах конкретної особи важлива злагодженість дії «команди» спеціалістів різних структур в полі зору яких є надання соціальних послуг, захист прав чи представлення інтересів, говорить Ольга Павлик, координатор тренінгових програм Партнерства "Кожній дитині".  

З відгуків самих учасників тренінгу:

...Вперше вдалося побачити законодавство через призму вирішення нагальних соціальних проблем, які виникали на тому чи іншому етапі становлення держави України.

Одна з найбільших проблем соціальної сфери – відсутність співпраці між структурами, і це на фоні того, що базовим принципом майже кожного з розглянутих документів – є  спільні дії в інтересах дитини та її сім’ї.

На завершення навчання, розпочатого учасниками в лютому 2013 р., соціальні фахівці столиці отримали сертифікати про проходження тренінгового курсу «Захист дитини: сімейно орієнтований підхід».



Більше про навчальну програму:  

"Захист дитини: сімейно-орієнтований підхід" - 8-модульна навчальна програма розрахована  на широке коло фахівців соціальної сфери:  соціальних працівників, соціальних педагогів шкіл, спеціалістів служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, закладів соціального обслуговування, класних керівників, представників громадських організацій, що надають послуги сім’ям із дітьми.  

В її основу лягла програма «Core Competence Programme» Інституту соціальних послуг (Institute of Human Services), що здобула визнання в США та інших зарубіжних країнах, і вже понад 10 років допомагає підвищувати професійний рівень фахівцям соціальної сфери.

 

У фокусі навчання - сімейна модель соціальної роботи; оволодіння технологіями визначення факторів ризику та безпеки  дитини, проведення розслідування як важливого етапу оцінки безпеки та ризиків дитини та планування роботи з випадком. Під час навчання особлива увага приділяється етапам розвитку дитини, вивченню процесів розлучення дитини із сім’єю, влаштування її в альтернативну та повернення до  біологічної родини.




Теги:  навчання соціальних фахівців сімейний патронат

Статтi на тему
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ