Партнерство "Кожній дитині" готує патронатних вихователів для столиці

З 9 червня 2013 року розпочалося навчання для сімей кандидатів у патронатні вихователі, які разом зі спеціалістами, що працюють в інтересах дітей, будуть здійснювати патронат над дітьми у Деснянському, Дарницькому та Оболонському районах м. Києва.

09 липня 2013

9 червня 2013 року розпочалося навчання для трьох сімей кандидатів у патронатні вихователі з Деснянського, Дарницького та Оболонського районів м. Києва. Специфіка здійснення патронату над дітьми розширює звичне розуміння ролі батьків, а тому вимагає від кандидатів нових знань, вмінь та навичок. Разом із ними підготовку проходять психологи та спеціалісти районних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Києва. Навчання проводиться за інноваційною експериментальною  програмою, яка складається з
8 модулів та поєднує дві цілі: підготувати сім’ї кандидатів до виконання функцій патронатних вихователів та навчити спеціалістів, що працюють в інтересах дітей, міждисциплінарній роботі в команді, від якої залежатимуть подальші успіхи сімейного патронату.

На сьогодні кандидати пройшли три тренінгових заняття. Перше заняття було присвячене загальному знайомству з учасниками та структурою програми навчання.  Кожна сім’я з’ясувала свої спільні сімейні цінності, оцінила власну сімейну систему, її плюси-мінуси та створила на її основі яскраві діаманти. В якості домашнього завдання - оцінка сильних та слабких сторін кандидатів у ролі батька чи матері, досягнень у вихованні власних дітей, стосунків між ними, а також самоаналіз щодо поліпшення батьківських  компетенцій. 


Другий день тренінгу було присвячено розгляду місця сімейного патронату в державній системі підтримки сімей з дітьми, а також соціально-правових аспектів здійснення патронату. Учасники з’ясували причини, внаслідок яких діти можуть потребувати соціальної підтримки, як дитина набуває відповідного соціального і юридичного статусу, які проблеми можуть виникнути внаслідок попередніх умов  і досвіду життя дитини.  

Однієї любові для виховання та реабілітації дитини, яка пережила втрати, жорстоке поводження, інші травми, не завжди достатньо. Тут не обійтися без досвіду зі сфери соціальної роботи, педагогіки, психології, медицини, насамкінець права. Сімейний патронат означає щоденну кропітку роботу патронатних вихователів, і для цього  потрібні певні додаткові знання, вміння, навички», - говорить Ольга Павлик, координатор тренінгових програм Партнерства «Кожній дитині».

Третє заняття тренінгу було присвячене організації процесу влаштування дитини в сім’ю патронатних вихователів. Як завжди, учасники отримали домашнє завдання, виконання якого дозволило  кандидатам  проаналізувати прослухану інформацію та підготуватися до наступних тем навчання. В кінці кожного з трьох занять учасники заслуховували історії-притчі, які спонукали їх до подальших роздумів та натхнення.

У зв’язку з тим, що програма навчання кандидатів у патронатні вихователі є експериментальною та потребує апробації, в ході навчання проводилась її професійна оцінка. Після завершення курсу експерти з числа регіональних, національних тренерів нададуть рекомендації щодо її удосконалення.

Варто зазначити, що сімейний патронат як одна з форм підтримки дітей не є чимось новим для столиці. З листопада 2012 р. згідно розпорядження Голови Київської міської державної адміністрації у місті розпочався соціальний експеримент із запровадження патронату над дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах, та дітьми, вилученими від біологічних батьків у зв’язку з позбавленням їх батьківських прав. За цей час завдяки роботі першої столичної патронатної родини Кузнєцових чотирьом дітям вдалося уникнути інституоналізації, з них дві сестрички і братик вже знайшли собі нову постійну родину та були усиновлені. Сам проект «Сімейний патронат: запровадження кращих практик альтернативного догляду дітей, які тимчасово залишилися без батьківського піклування», в рамках якого виконується ця ініціатива, з червня 2012 року реалізовується міжнародною благодійною рганізацією «Партнерство «Кожній дитині» у співпраці з Київською міською державною адміністрації за підтримки Всесвітнього дитячого фонду (Швеція) та Міністерства соціальної політики України. 

Теги:  сімейний патронат навчання Київ тренінги

Статтi на тему
Більше за темою
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ