"Кожній дитині" поширює вітчизняний досвід запровадження сімейного патронату

18-21 березня 2013 року Партнерство «Кожній дитині» приймало гостей із Санкт-Петербурга та Луганська із навчальним візитом «Сімейний патронат: досягнення, уроки, перспективи» з метою обміну досвідом та поширення успішної практики запровадження послуг сімейного патронату. 

26 березеня 2013

18-21 березня 2013 року Партнерство «Кожній дитині» приймало гостей. Із навчальним візитом до нас завітали співробітники сестринської організації АНО Партнерство «Каждому ребенку» з Росії, а також представники служб у справах сім’ї та молоді з Луганщини. Візит проходив під гаслом «Сімейний патронат: досягнення, уроки, перспективи» і мав на меті обмін досвідом та поширення успішної практики запровадження послуг сімейного патронату в Київській області.

В ході візиту делегати отримали змогу познайомитися з вітчизняною системою захисту дітей та наданням соціальних послуг вразливим сім'ям і дітям. 18 березня 2013 року делегати побували у сім’ї патронатної виховательки Любові Ящук, відвідали дитяче містечко партнерської організації «СОС-Дитячі містечка Україна», за підтримки якої відбувся візит луганської делегації, а також ознайомилися із теоретико-методологічними засадами надання підтримки сім’ям із дітьми, ролі та місці сімейного патронату в системі захисту дітей в Україні.

Учасники делегації  на круглому столі «Попередження соціального сирітства в м. Біла Церква»Наступні два дні делегати спілкувалися з представниками державної влади та місцевого самоврядування. Адже як показує досвід пілотування послуг сімейного патронату, тільки завдяки спільній роботі з місцевими органами влади вдається запобігти вилученню з сімей дітей, які потрапили в складні обставини.  20 березня  на круглому столі «Попередження соціального сирітства в м. Біла Церква» учасники делегації дізналися, які передумови на рівні місцевої громади потрібні для раннього виявлення кризових сімей та забезпечення їх ефективної підтримки. Під час зустрічі заступник міського голови Микола Антонюк представив успішний досвід трансформації інтернатних закладів у процесі реформування систем захисту прав дітей. Знайомство з роботою Центру соціально-психологічної реабілітації «Злагода» та зустріч із патронатною сім’єю Гурських дала гостям відповіді на питання, що стосуються пошуку кандидатів у патронатні вихователі, їх обов'язків та функцій, а також особливостей ведення щоденників патронатих вихователів.


Третій день навчального візиту було присвячено обговоренню практичних аспектів надання послуги: її алгоритму, принципів фінансування, специфіки командної взаємодії та механізму прийняття рішень. У професійній дискусії взяли участь начальник Київської міської служби у справах дітей Микола Кулеба, співробітники служби у справах дітей, фахівці й спеціалісти соціальної роботи.    Саме на зустрічі було визначено особливості роботи з біологічними сім'ями дітей, влаштованих у патронатні сім'ї.

За словами Ірини Зінченко, програмного директора Партнерства «Каждому ребенку» (Росія), "Сімейний патронат як інноваційна соціальна послуга враховує багаторічний міжнародний досвід і переконливо засвідчує: альтернативні інтернатним закладам соціальні послуги допомагають відреагувати на кризу в сім’ї на більш ранніх етапах та дозволяють багатьом дітям не втратити рідних тата й маму". Подібний проект "Дорога до мами" розпочато і в Санкт-Петербурзі, і його суть полягає в тому, щоб немовлята, які залишилися без батьків, після пологового будинку потрапляли в підготовлені приймаючі сім'ї строком до півроку, а потім або поверталися в рідну сім'ю, з якою в цей час буде вестися відповідна робота, або влаштовувалися в прийомні сім'ї чи ставали претендентами на усиновлення, минаючи, таким чином, дитячі лікарні та будинки дитини. 

 

 Для довідки:

Розпочатий Партнерством у 2009 році в м. Бровари Київської області експеримент із запровадження нової форми соціальної роботи – сімейного патронату, в 2012 році було офіційно підтримано київською міською владою (розпорядження Голови КМДА від 06 листопада 2012 року). Нині проект "Запровадження кращих практик альтернативного догляду дітей, які тимчасово залишилися без батьківського піклування" здійснюється у двох районах міста Києва, а також у мм. Бровари та Біла Церква Київської області. За цей час він вже має перші результати: із 23 влаштованих дітей - жодна дитина не потрапила до інтернату.

Теги:  сімейний патронат навчальний візит обмін досвідом

Статтi на тему
Більше за темою
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ