Ратифікація Гаазької конвенції зробить процес міждержавного усиновлення етичним та прозорим

Позиція Партнерства «Кожній дитині» викладена у заяві громадських організацій, які спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) виступили за підтримку ратифікації Конвенції.

05 лютого 2013

Вже другий тиждень поспіль серед громадськості тривають активні дискусії щодо ратифікації Україною Конвенції про захист дітей та співробітництво з питань міждержавного усиновлення (так звана Гаазька Конвенція). Нагадаємо, що 14 січня 2013 року Президент України подав на розгляд до Верховної Ради законопроект про ратифікацію зазначеної Конвенції.

Позиція Партнерства «Кожній дитині» була викладена у заяві 8 громадських організацій, що працюють в інтересах дітей, які спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) виступили за підтримку ратифікації Україною Конвенції (детальніше: http://www.president.gov.ua/news/26611.html).

На думку директора Партнерства «Кожній дитині» Василини Дибайло,


Некоректне трактування Конвенції  стало причиною широкого суспільного резонансу. Важливо ще раз наголосити на тому, що в Конвенції чітко зазначається: міжнародне усиновлення може проводитися лише в останню чергу - тоді, коли дитина не має інших варіантів виховуватися в сім'ї у своїй рідній країні. Про це, зокрема, йдеться у Преамбулі та статті 4 Конвенції.

«Важливим аргументом також є те, що Конвенція чітко вказує на процедури участі та врахування думки дитини – адже будь-які рішення щодо дітей мають прийматися, в першу чергу, в інтересах дитини.  Це теж зазначено у статті 4 і ряді інших статей Конвенції,» - додає Василина Дибайло.

Фото: Ольга Мрачковська/ Партнерство "Кожній дитині"Серед інших переваг ратифікації Україною Конвенції про захист дітей і співробітництво з питань міжнародного усиновлення:

          • інструменти Гаазької конвенції дадуть можливість ефективно контролювати та перевіряти, в яких умовах живуть і виховуються українські діти, усиновлені в інші країни;
          • Конвенція поставить заслін нелегальній діяльності у сфері міжнародного всиновлення;
          • ратифікація дасть можливість знати про долю кожної дитини, яка сьогодні усиновлена за кордон;
          • відомості про майбутнє всиновлених дітей із країн-реципієнтів до держави-донора  будуть передаватися через акредитовані агентства;
          • право відстежувати умови проживання усиновлених дітей буде передано місцевим соціальним службам.

Партнерство «Кожній дитині» підтримує цю ініціативу, оскільки Гаазька конвенція пропагує етичні та прозорі процеси усиновлення, виключає прояви недбалості та незаконності у процедурах усиновлення і всебічно захищає права та інтереси усиновленої дитини.

Довідково:


Конвенція про захист дітей і співробітництво з питань міжнародного всиновлення була ухвалено 29 травня 1993 року в Гаазі, її вже ратифікували 89 країн світу.

Теги:  Гаазька конвенція усиновлення інтереси дітей права дитини

Статтi на тему
Більше за темою
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ